Державна служба якості освіти розпочинає процедуру акредитації за новими освітньо-професійними програмами фахової передвищої освіти

[ad_1]

Державна служба якості освіти розпочинає процедуру акредитації за новими освітньо-професійними програмами фахової передвищої освіти

Як повідомила начальниця управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області Лілія СИНЧУК, у січні 2022 року Служба розпочала акредитацію освітньо-професійних програм для закладів, які планують випуск в грудні 2021 – лютому 2022 року за новими, вперше започаткованими освітньо-професійними програмами в межах спеціальностей, та неакредитованими за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст.

Акредитація освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти – це абсолютно нова процедура. Вона базується на збереженні й розумінні найкращих традицій та практик технікумів і коледжів та передбачає вироблення абсолютно нових підходів, цілей та візії освітнього процесу.

Процедура триває два місяці з моменту подання заяви до прийняття рішення. Тим закладам освіти, що планують випуск у червні 2022 року і не мають акредитації рекомендовано подавати документи з березня 2022 року.

Заклад освіти, який бажає акредитувати освітньо-професійну програму у наступному навчальному році, з 01 травня до 01 липня навчального року, що передує навчальному року проведення акредитації, подає до Служби в електронному вигляді заяву про наміри акредитувати освітньо-професійну програму.

Також нагадуємо, що з січня 2022 року Державною службою якості освіти України розпочато переоформлення сертифікатів про акредитацію освітніх (освітньо-професійних) програм за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст на сертифікати про акредитацію однойменних освітньо-професійних програм освітнього ступеня фахового молодшого бакалавра.

Відповідно до роз’яснення Міністерства освіти і науки України (лист від 04.01.2022 № 1/17-22) переоформленню підлягають сертифікати про акредитацію освітніх (освітньо-професійних) програм за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст, видані Акредитаційною комісією України, є сертифікатами про акредитацію відповідних спеціальностей в межах певних освітніх (освітньо-професійних) програм. Це дає підстави для переоформлення таких сертифікатів на сертифікати про акредитацію однойменних освітньо-професійних програм освітнього ступеня фахового молодшого бакалавра відповідно до умов, визначених пунктом 10 частини другої розділу XIV Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про фахову перевищу освіту».

Детальнішу інформацію щодо процедури акредитації можна знайти за посиланням: https://sqe.gov.ua/perelik-materialiv-yaki-podaie-zaklad-f/

[ad_2]

Источник: 0522.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *